Adam Lis

Psycholog szkolny

Absolwent psychologii – specjalizacja z psychologii klinicznej dziecka i rodziny, a także kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończył roczne szkolenie z psychoterapii w nurcie Gestalt (IIPG) oraz 2-letnią Szkołę Psychoterapii Dzieci i Młodzieży, prowadzoną przez Laboratorium Psychoedukacji i Ośrodek Regeneracja. Doświadczenie zdobywał pracując z dziećmi, adolescentami i ich rodzinami na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży w Józefowie, w Ośrodku Regeneracja oraz w Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży dzielnicy Bielany. Od kilku lat jest zaangażowany w działalność Fundacji Nagle Sami, gdzie wspiera dzieci i rodziców w żałobie, pracuje o Ośrodku Psychoterapii i Wsparcia dla Rodzin Plaster Miodu. Z uwagą słucha tego, co dzieci do niego mówią, a włączając się w ich zabawy, staje się kompanem w odkrywaniu zawiłego świata uczuć i myśli.